Pierwsza przedwyborcza debata w TVN24

Pierwsza przedwyborcza debata w TVN24
PAP / wm

Pierwszą przedwyborczą debatę zorganizuje już w piątek TVN24 - poinformowała w środę wieczorem stacja. Zgodnie z ustaleniami sztabów wyborczych PO, SLD, PSL i PJN tematem rozmowy będzie służba zdrowia i polityka społeczna.

Jak poinformowała TVN24, zaproszenie na debatę zostało wysłane również do sztabu PiS. Godzinna debata przedwyborcza rozpocznie się o godz. 19.25, a poprowadzi ją dziennikarka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Jak powiedział PAP rzecznik SLD Tomasz Kalita, na razie tylko TVN24 jest w stanie zorganizować taką debatę. - Mam nadzieję, że następnym razem dołączą inne stacje - dodał.

W poniedziałek szefowie sztabów wyborczych partii zasiadających w parlamencie spotkali się, by ustalić szczegółowe reguły przeprowadzenia debat. Z ustaleń, które na nim zapadły wynika, że w piątki w ciągu pięciu tygodni przed wyborami odbędzie się sześć debat.

Debaty miałyby dotyczyć pięciu bloków tematycznych: służby zdrowia i polityki społecznej, infrastruktury i polityki regionalnej, gospodarki i stanu finansów publicznych, polityki zagranicznej oraz rolnictwa i spraw wsi. Jako ostatnia miałaby odbyć się debata liderów partyjnych. Każda z nich trwałaby do godziny.

We wtorek rzecznik PiS Adam Hofman powiedział, że od tego jak będzie wyglądać pierwsza debata wyborcza z udziałem przedstawicieli PO, PSL, SLD i PJN jest uzależniona decyzja o uczestnictwie polityków jego partii w kolejnych debatach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pierwsza przedwyborcza debata w TVN24
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.