Pijany kierowca aubotusu jechał pod prąd

PAP / psd

Autobus jadący w Mrągowie jednokierunkową ulicą pod prąd uszkodził siedem samochodów i dwa budynki. Okazało się, że kierujący pojazdem 51-letni właściciel firmy przewozowej miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy.

Autobus jechał ul. Moniuszki. - Z relacji świadków wynikało, że kierowca początkowo próbował skręcić w ul. 8 Maja. Po uszkodzeniu znaku postanowił kontynuować jazdę ulicą Moniuszki, poruszając się pod prąd - poinformowała Izabela Niedźwiedzka ze służby prasowej warmińsko-mazurskiej komendy policji.

Jerzy D., przeciskając się autobusem przez wąską ulicę, uszkodził siedem samochodów oraz dwa budynki. W końcu utknął między samochodami przy próbie wykonania skrętu. Okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, do tego nie miał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Jerzy D. został zatrzymany, przebywa w policyjnym areszcie. - Mężczyzna z pewnością odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz bez uprawnień. Kierowca może również otrzymać zarzuty spowodowania kolizji i uszkodzenia mienia - powiedziała Niedźwiedzka

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pijany kierowca aubotusu jechał pod prąd
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.