Pijany kierowca busa wiózł 20 pasażerów

Pijany kierowca busa wiózł 20 pasażerów
(fot. antenne/ flickr.com)
PAP / slo

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca busa przewożącego 20 pasażerów. 49-letniego mężczyznę zatrzymali policjanci z Otwocka. Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu i narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo grozi kara do lat 5 więzienia.

Kierowca, zatrudniony w firmie obsługującej połączenia pasażerskie na terenie powiatu otwockiego, w piątek wyjechał z Kołbieli w kierunku Otwocka (Mazowieckie), po drodze z kilku przystanków zabierał pasażerów.

- Pod Otwockiem bus został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z wydziału ruchu drogowego, w pojeździe było 20 pasażerów. Podczas kontroli policjanci od kierowcy poczuli wyraźnie woń alkoholu - powiedziała PAP Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna przewożąc pasażerów miał w organizmie ponad promil alkoholu. - Pasażerowie musieli skorzystać już z innych środków transportu, pojazd został przekazany właścicielowi, a kierujący trafił do otwockiego aresztu - powiedziała Adamus.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pijany kierowca busa wiózł 20 pasażerów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.