Pijany kierowca wjechał w rowerzystów

Pijany kierowca wjechał w rowerzystów
(fot. Patrycja Malinowska / DEON.pl)
PAP / drr

Sześć osób zostało rannych po tym, jak pijany kierowca wjechał w dwójkę rowerzystów na lokalnej drodze w okolicach Seligowa (Łódzkie). Ranni to rowerzyści i cztery osoby podróżujące autem; rowerzystów przetransportowano do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 16. 22-letni kierowca seata cordoby podczas wyprzedzania grupy rowerzystów zjechał na lewą stronę ulicy i wjechał w jadącą z przeciwka parę 24-letnich rowerzystów. Mężczyzna był pijany; miał 3 promile alkoholu w organizmie - poinformował PAP Radosław Gwis z łódzkiej policji.

Ranny rowerzysta ze złamaniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Warszawie, a kobieta - do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Według policji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W wypadku poszkodowane zostały także cztery osoby jadące samochodem - wszyscy zostali przewiezieni na badania, ale - zdaniem policji - prawdopodobnie nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

22-latek to mieszkaniec powiatu łowickiego; badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu. Został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu prawdopodobnie usłyszy zarzut spowodowania wypadku po pijanemu. Może mu grozić kara do 4,5 roku więzienia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pijany kierowca wjechał w rowerzystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.