PiS wciąż przed PO, Kukiz traci poparcie

PiS wciąż przed PO, Kukiz traci poparcie
(fot. shutterstock.com)
6 lat temu
Rzeczpospolita / PAP / pk

PiS umacnia się na pozycji lidera, PO wciąż na drugim miejscu, a tworzony ruch Pawła Kukiza systematycznie traci poparcie - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Co prawda w ostatnich dwóch tygodniach zmalał odpływ wyborców listy Kukiza i teraz popiera ją 13 proc., o 1 pkt proc. mniej niż na początku lipca. Ale jeszcze na początku czerwca miała 24 proc. i była wraz z PiS na czele rankingu popularności.

PiS zaś od wygranych wyborów prezydenckich umacnia swoje norowania - prowadzi z wynikiem 35 proc., to o 2 pkt proc. więcej niż przed dwoma tygodniami i o 7 pkt proc. niż przed miesiącem. Od początku czerwca poparcie dla tej partii wzrosło o 11 pkt proc.

PO zajmuje drugie miejsce z 24-proc. poparciem. O ile jest to wynik lepszy niż tuż po wyborach (21 proc.), o tyle od badania z początku lipca rządzący zanotowali 2 pkt proc. straty.

W Sejmie znalazłaby się też formacja Ryszarda Petru NowoczesnaPL, którą tak jak na początku miesiąca popiera 6 proc. Wynik PSL zatrzymał się zaś na poziomie 4 proc., SLD - urósł z 2 do 3 proc., a Twój Ruchu ma stale 1 proc.

IBRiS przeprowadził sondaż telefoniczny w dniach 17-18 lipca na próbie 1100 osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

PiS wciąż przed PO, Kukiz traci poparcie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.