PO skarży Kaczyńskiego do komisji etyki

PO skarży Kaczyńskiego do komisji etyki
(fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)
7 lat temu
PAP / im

PO zwróciła się w piątek do sejmowej komisji etyki o ukaranie naganą Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Joachima Brudzińskiego i Zbigniewa Girzyńskiego m.in. za "insynuacje oraz oszczerstwa pod adresem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej".

W przekazanych PAP wnioskach PO napisała m.in., że J.Kaczyński zarzucił rządowi "prowadzenie gry z Władimirem Putinem" w celu "wyeliminowania" prezydenta Lecha Kaczyńskiego z życia politycznego. PO argumentuje ponadto, że prezes PiS zarzucał premierowi "tuszowanie sprawy smoleńskiej", a także wyrażał opinie, iż prokuratura jest organem wykorzystywanym politycznie.

PO chce też ukarania naganą Macierewicza za - jak napisano we wniosku - "haniebne, nierzetelne i naruszające dobre imię Sejmu, godzące w suwerenność Rzeczypospolitej Polskiej wypowiedzi". Chodzi o słowa Macierewicza, jakie padły podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Sejmu, jak i inne wypowiedzi medialne.

- Trzeba z przykrością powiedzieć, że od blisko 24 miesięcy pan Donald Tusk oraz jego rząd pod różnymi pretekstami, ale nieustannie z takim olbrzymim wysiłkiem i determinacją działają na szkodę narodu i państwa polskiego, współdziałając z rządem Federacji Rosyjskiej celem niszczenia dowodów tego co stało się pod Smoleńskiem - brzmi jedna z wypowiedzi posła PiS, przytoczona we wniosku o jego ukaranie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PO skarży Kaczyńskiego do komisji etyki
Komentarze (4)
&
<jerzy>
20 kwietnia 2012, 21:37
Kiedy namawiali do "wyrżnięcia watachy" to było charaszo, a teraz nazywanie "cnót" nieudacznikami (co jest prawdą) jest be, i zapewne będą za to kneblować, albo i zakują w dyby. A gdzie konstytucyjna wolność słowa? taką "wolność" mieliśmy już za komuny. Jeszcze się nie narodziła demokracja, a już mamy totalitaryzm? 
G
gwiazdka
20 kwietnia 2012, 15:57
Wszystko to prawda co mówi Kaczyñski. Dojdziemy do prawdy! Rudy i jego kolesie bekna jeszcze za to... Tak samo jak wy do prawdy też szli za komuny.
D
d
20 kwietnia 2012, 15:51
A za wypowiedzi premiera sprzed tygodnia, co - może pokojowy Nobel? Obłuda i cynizm, to niestety cecha bardzo wielu polityków - i z PO i z PIS. Nakręcają emocje, a potem patrzą jak ludzie, na razie, plują na siebie, licząc że może skoczą sobie do gardeł - Polski kocioł! A kto na tym zyskuje? Polska na pewno nie.
M
mike
20 kwietnia 2012, 15:11
Wszystko to prawda co mówi Kaczyñski. Dojdziemy do prawdy! Rudy i jego kolesie bekna jeszcze za to...

Skomentuj artykuł

PO skarży Kaczyńskiego do komisji etyki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.