Podkarpackie: Skutki porannej nawałnicy

PAP / slo

Na skutek nawałnicy, jaka przeszła w sobotę rano nad powiatem brzozowskim (Podkarpackie) uszkodzonych zostało siedem budynków oraz powalonych kilkanaście drzew. Po południu nawałnica dotarła do Rzeszowa, powalając kolejne drzewa i podtapiając piwnice.

Jak poinformował PAP rzecznik Podkarpackiej Straży Pożarnej st. kpt. Marcin Betleja, w miejscowości Blizne, z jednego budynku gospodarczego wiatr całkowicie zerwał dach, a na sześciu budynkach mieszkalnych uszkodził je. W pobliskim Domaradzu nawałnica powaliła kilkanaście drzew, które zatarasowały lokalne drogi. Strażacy sukcesywnie usuwają te przeszkody.

DEON.PL POLECAPo południu nawałnica dotarła do Rzeszowa, powodując liczne podtopienia piwnic, zalania posesji, parkingów i niektórych ulic. Według rzecznika, straż pożarna odebrała w związku z nagłym załamaniem pogody w stolicy regionu łącznie kilkadziesiąt zgłoszeń.

- Na bieżąco usuwane są powalone drzewa i konary tarasujące drogi. Na kilku ulicach zgromadziła się woda, sięgająca kół samochodów i utrudniająca przejazd. Ulewa już przeszła, więc strażacy zaczynają pompowania wody z piwnic i posesji - zapewnił Betleja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Podkarpackie: Skutki porannej nawałnicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.