Podlaskie - pomoc bezdomnym i bezrobotnym

Podlaskie - pomoc bezdomnym i bezrobotnym
Według danych organizacji pozarządowych i urzędów, w całym województwie podlaskim jest ok. 900 osób bezdomnych (fot. peasap)
PAP / slo

30 bezdomnych i długotrwale bezrobotnych mężczyzn z województwa podlaskiego weźmie udział w kursach i warsztatach aktywizacji zawodowej, zorganizowanych przez Caritas Diecezji Białostockiej. Projekt, finansowany z funduszy unijnych, potrwa pół roku.

Uczestnicy projektu "Szansa na awans - aktywizacja zawodowa bezdomnych i zagrożonych bezdomnością mężczyzn", to dwudziestu mężczyzn długotrwale bezrobotnych oraz dziesięciu bezdomnych.

Jak powiedziała PAP Karolina Nowacka z Caritas Archidiecezji Białostockiej, średnia wieku mężczyzn - uczestników projektu, wynosi ok. 40 lat.

Przewidziane są dla nich kursy zawodowe z zakresu prac remontowo-budowlanych, jak hydraulika, elektryka i prace wykończeniowe, a także warsztaty psychologiczne.

Nowacka dodała, że w trakcie projektu każdy uczestnik będzie pod opieką trenera, który ma dawać wsparcie, poznać sytuację uczestnika i pomagać, np. w sprawach urzędowych.

Jak zapowiedziała Nowacka, kursy rozpoczną się jeszcze w czerwcu i potrwają do listopada. Podczas zajęć mężczyźni będą remontować budynek Centrum Integracji Społecznej, placówki wspierającej osoby wykluczone społecznie, która ma od przyszłego roku działać w Białymstoku.

Po zakończeniu projektu pięciu najbardziej zaangażowanych mężczyzn uzyska zatrudnienie socjalne w Centrum Integracji Społecznej w ramach ekipy remontowo-budowlanej. Pozostałe osoby uzyskają zaświadczenie o ukończeniu kursu, rekomendacje do przyszłych pracodawców oraz pomoc w szukaniu pracy.

Według danych organizacji pozarządowych i urzędów, w całym województwie podlaskim jest ok. 900 osób bezdomnych, a w samym Białymstoku ok. pół tysiąca.

Projekt realizowany jest przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, przy dofinansowaniu ze środków unijnych. Jego koszt to blisko 460 tys. zł z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Podlaskie - pomoc bezdomnym i bezrobotnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.