Pogoda na dziś. Rano mgły, w dzień upały

Pogoda na dziś. Rano mgły, w dzień upały
Widok na Stare Miasto w Sandomierzu / Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W środę poranna aura na północnym i południowym wschodzie może przynieść lokalnie mgły, w ciągu dnia słonecznie, a na zachodzie bardzo ciepło - powiedział synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

- Zachmurzenie umiarkowane, duże jedynie okresami w południowo wschodniej części kraju. Tam gdzieniegdzie możliwy przelotny deszcz i burze - wskazał synoptyk IMGW. Zaznaczył, że w trakcie burz opady wyniosą od 5 do 10 mm, zaś porywy wiatru do 55 km/h.

Prognoza synoptyczna Michała Ogrodnika z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że w środę nad Polskę z zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze i będzie słonecznie.

Temperatura maksymalna - jak prognozuje synoptyk IMGW - wyniesie na krańcach zachodnich 33 stopnie Celsjusza, w centrum i na południu około 27-28 st. C, z kolei w strefie brzegowej Morza Bałtyckiego i północnym wschodzie termometry nie powinny przekroczyć 26 stopni. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Temperatura minimalna w nocy będzie się wahać od 12-14 stopni Celsjusza w Kotlinach Karpackich, w centrum 17 st. C do 21 stopni lokalnie na zachodzie. Powieje słaby wiatr, z kierunku południowo-wschodniego.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Skomentuj artykuł

Pogoda na dziś. Rano mgły, w dzień upały
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.