Politycy SLD o dorobku lewicy w III RP

Politycy SLD o dorobku lewicy w III RP
Redaktor naczelny tygodnika "Nie", rzecznik prasowy rządu PRL, Jerzy Urban (fot. PAP/Radek Pietruszka)
9 lat temu
PAP / psd

Wywiady z politykami SLD, lewicowe spojrzenie na Okrągły Stół oraz analiza dorobku lewicy w minionym dwudziestoleciu - to niektóre tematy czterotomowego wydawnictwa "Lewica w III RP", przygotowanego m.in. przez polityków Sojuszu, którego prezentacja odbyła się w środę w Sejmie.

Waniek, która redagowała tom zatytułowany "Lewica w praktyce rządzenia", poinformowała, że na całość wydawnictwa złożyły się artykuły 26 autorów, w większości polityków SLD. Jak powiedziała, przedsięwzięcie jest sponsorowane przez Fundację im. Róży Luksemburg oraz Fundację Aleksandra Kwaśniewskiego "Amicus Europae".

Jak podkreśliła, inicjatorom serii zależy, by znalazła się ona w bibliotekach naukowych. - W ten sposób dotrzemy do studentów oraz ludzi nauki, którzy otrzymają od nas rodzaj autentycznej wykładni minionych dziejów i wydarzeń - powiedziała.

W tomie "Liderzy" zawarto kilkanaście wywiadów z czołowymi politykami Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej i SLD m.in.: Aleksandrem Kwaśniewskim, Jolantą Szymanek-Deresz, Izabelą Jarugą-Nowacką, Jerzym Szmajdzińskim, Markiem Belką, Józefem Oleksym, Leszkiem Millerem i Włodzimierzem Cimoszewiczem.

Tom "Lewica w praktyce rządzenia" zawiera 11 opracowań poświęconych m.in. prezydenturze Kwaśniewskiego i wkładowi SLD w przygotowanie konstytucji z 1997 r. W publikacji znalazła się także analiza politycznych skutków tzw. afery Rywina.

Z kolei tom "Instytucjonalizacja i otoczenie" został poświęcony "partii i jej zapleczu organizacyjnemu". Zadedykowano go prof. Reykowskiemu "w dowód wdzięczności za wieloletnie zaangażowanie w rozpracowanie zawiłości polityki socjaldemokratycznej w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Politycy SLD o dorobku lewicy w III RP
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Politycy SLD o dorobku lewicy w III RP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.