Poprą Borowskiego, Cimoszewicza i Libickiego

Poprą Borowskiego, Cimoszewicza i Libickiego
PO poprze Borowskiego, Cimoszewicza i Libickiego (źr. fot. platforma.org)
PAP / ad

PO poprze w wyborach do Senatu polityków lewicy Włodzimierza Cimoszewicza i Marka Borowskiego, udzieli też wsparcia byłemu posłowi PJN Janowi Libickiemu, który jednak do Senatu wystartuje jako kandydat niezależny, a nie z Platformy - informują źródła PAP.

Wbrew wcześniejszym sygnałom władze PO nie zdecydowały się udzielić poparcia w Lublinie Izabelli Sierakowskiej. W środę do późnego wieczora o kandydatach do Senatu rozmawiał zarząd krajowy Platformy.

Według źródeł PAP w PO, do Senatu nie wystartuje Barbara Zdrojewska (żona ministra kultury) ani Konrad Rowiński (szwagier marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny). Zgodne z wewnętrzną regulacją Platformy na listach wyborczych ma nie być członków rodzin kandydatów.

Nie jest jasne czym zakończą się rozmowy z PSL o niewystawianiu konkurujących ze sobą kandydatów w niektórych okręgach w wyborach do Senatu - poinformowały źródła PAP w zarządzie PO.

"Prowadzimy rozmowy z koalicjantem o niewystawianiu konkurujących ze sobą kandydatów nawet w kilkunastu okręgach. Takie porozumienie mogłoby zostać ogłoszone w ciągu tygodnia po ogłoszeniu wyborów" - poinformowały źródła. Według informacji PAP, współpraca koalicyjna jest możliwa m.in. w Małopolsce.

W najbliższych dniach zapadnie decyzja, czy PO zdecyduje się na korzystanie z billboardów kampanii wyborczej. Decyzję w tej sprawie ma jednak podjąć nie zarząd, a sztab wyborczy Platformy.

"Decyzja zapadnie na dniach, nie można zwlekać, to jest m.in. kwestia rezerwacji nośników" - podkreślają politycy PO. Przed niespełna tygodniem premier, szef PO Donald Tusk zadeklarował, że będzie namawiał polityków Platformy, aby zrezygnowali z billboardów. Przyznał jednak, że chciałby, aby jego partia miała takie same szanse w wyborach jak konkurencja.

Tuska poparł w środę minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, a także Agnieszka Pomaska, ale we władzach partii opinie ws. billboardów są podzielone. Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz opowiada się za ich stosowaniem, w podobnym tonie w nieoficjalnych rozmowach wypowiada się kilku innych szefów regionów.

W czwartek kandydatów PO w wyborach do Sejmu i Senatu zatwierdzi Rada Krajowa partii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Poprą Borowskiego, Cimoszewicza i Libickiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.