Pożar DPS w Dzięciołówce; pensjonariusze i pracownicy ewakuowani

Pożar DPS w Dzięciołówce; pensjonariusze i pracownicy ewakuowani
(fot. depositphotos.com)
Niedziela, 16:00
PAP / df

Strażacy dogaszają pożar, który w niedzielę rano wybuchł na terenie placówki opieki społecznej we wsi Dzięciołówka (Podlaskie). Spłonęła przybudówka do budynku głównego, z którego bezpiecznie ewakuowano pensjonariuszy i pracowników. Tymczasowe schronienie zapewniła im w budynku szkoły gmina Korycin.

Straż pożarna zgłoszenie o pożarze w Dzięciołówce dostała po godz. 8 rano. Z informacji wynikało, że płonie placówka opieki społecznej, dlatego w pierwszej fazie akcji na miejsce wysłanych zostało osiemnaście zastępów strażaków. Okazało się, że pali się przybudówka o konstrukcji drewnianej, przylegająca do głównego obiektu, murowanego - w ocenie strażaków spłonęła niemal doszczętnie.

Miejsce to, o powierzchni niespełna 50 metrów kwadr., było wykorzystywane m.in. jako stołówka i świetlica. Ponieważ spore zadymienie było również w budynku głównym, podjęta została decyzja o ewakuacji 29 pensjonariuszy i czterech pracowników. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wstępne informacje mówią o tym, że wskutek pożaru doszło do zniszczenia instalacji elektrycznej związanej też z głównym budynkiem, ogrzewanym elektrycznie. Dlatego pensjonariusze zostali tymczasowo przeniesieni do budynku szkoły podstawowej w Korycinie.

"Szczęście w nieszczęściu, bo nikomu nic się nie stało i to jest najważniejsze" - powiedział PAP wójt tej gminy Mirosław Lech. Potwierdził informacje, że samorząd użyczy pomieszczeń szkolnych na potrzeby pensjonariuszy ewakuowanych z placówki w Dzięciołówce.

Podkreślił, że samorząd służyć będzie pomocą tak długo, jak długo budynek prywatnego domu opieki społecznej nie będzie dopuszczony do ponownego użytkowania i nie będą mogli tam wrócić pensjonariusze i pracownicy

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartosz Bartosik, Adam Bodnar
27,93 zł
39,90 zł

Obywatel PL to Ty

  • Czy nasza demokracja jest zagrożona?
  • Skąd w nas tyle podziałów?
  • W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
  • Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pożar DPS w Dzięciołówce; pensjonariusze i pracownicy ewakuowani
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Pożar DPS w Dzięciołówce; pensjonariusze i pracownicy ewakuowani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.