Pożar kamienicy w Łodzi; 40 osób ewakuowano

Pożar kamienicy w Łodzi; 40 osób ewakuowano
(fot. PolandMFA / flickr.com)
PAP / slo

12 zastępów strażaków gasiło we wtorek pożar poddasza kamienicy przy ul. Zarzewskiej w Łodzi. Jedna poszkodowana osoba trafiła do szpitala; ewakuowano ponad 50 osób. Trwa akcja dogaszania i prace rozbiórkowe.

Pożar pojawił się rano na poddaszu użytkowym czteropiętrowej kamienicy. Na czas akcji ewakuowano z budynku ponad 50 osób. Kobieta - z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla - trafiła na obserwację do szpitala.

- Całkowitemu spaleniu uległy cztery pomieszczenia na poddaszu i ponad 150 m kw. dachu. W tej chwili strażacy prowadzą prace rozbiórkowe dachu i poddasza - powiedział PAP rzecznik łódzkich strażaków Arkadiusz Makowski.

Na razie nie wiadomo, czy ktoś zamieszkiwał poddasze. W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów strażaków - w sumie ok. 40 ratowników.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Na miejscu są przedstawiciele administratora budynku, urzędu miasta i prokuratury. Biegły ds. pożarnictwa ma ustalić, co było przyczyną pożaru i czy kamienica będzie nadawała się do dalszego zamieszkania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pożar kamienicy w Łodzi; 40 osób ewakuowano
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.