Pożar kościoła na warszawskim Targówku

Zobacz galerię
Pożar kościoła na warszawskim Targówku
Strażacy walczą z pożarem kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla na Targówku, przy ul. Tykocińskiej w Warszawie. Spłonęła wieża świątyni i połowa dachu. (fot. PAP/Tomasz Gzell)
9 lat temu
KAI / PAP / slo

Pali się wieża kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla na Targówku, przy ul. Tykocińskiej w Warszawie. Albert Stępień, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie powiedział KAI, że cały czas na miejscu prowadzone są działania mające na celu ugaszenie pożaru.

Są jednak spore utrudnienia w ruchu drogowym w okolicach kościoła. Jak powiedział PAP Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji wyłączone z ruchu są ulice Tykocińska i Myszkowska.

Kościół jest zbudowany na planie krzyża: posiada trzy nawy ze środkową dominującą oraz transept, czyli nawę poprzeczną. Do głównego wejścia prowadzą granitowe schody.

W ołtarzu głównym znajduje się figura Chrystusa Króla i dwie płaskorzeźby przedstawiające Polskę zrywającą kajdany niewoli, wykonane przez Henryka Tarkowskiego. Cennymi ozdobami świątyni są dwa duże siedemnastowieczne obrazy w stylu flamandzkim, pędzla Michaela Willmanna. W 40 oknach naw bocznych znajdują się witraże. Po jednej stronie 20 tajemnic różańcowych, w drugiej 20 scen ze Starego Testamentu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pożar kościoła na warszawskim Targówku
Komentarze (1)
B
Będzie
5 sierpnia 2011, 13:00
dobrze i lepiej! Amen.

Skomentuj artykuł

Pożar kościoła na warszawskim Targówku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.