Pożar pawilonu płazów i gadów w opolskim zoo

PAP / drr

Nie udało się uratować większości płazów i gadów z pawilonu w opolskim zoo, gdzie w niedzielę późnym wieczorem wybuchł pożar - poinformował w poniedziałek rano dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Według informacji, które przekazał PAP dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. kpt. Jarosław Larski, większość zwierząt znajdujących się w pawilonie płazów i gadów, w którym w niedzielę późnym wieczorem wybuchł pożar, uległa zatruciu gazami pożarniczymi. Udało się uratować pojedyncze sztuki.

Pożar w pawilonie płazów i gadów zgłoszono w niedzielę ok. godz. 21.25. W akcji brało udział dziesięć zastępów straży.

W poniedziałek rano w opolskim zoo wciąż jest na miejscu jeden zastęp straży i zabezpiecza miejsce pożaru.

Larski dodał, że przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Nikt nie został w nim poszkodowany w pożarze. Nie oszacowano też wciąż strat. - Ale wiadomo, że będą bardzo duże - powiedział Larski.

DEON.PL POLECA

Informację o pożarze potwierdził w niedzielę wieczorem dyrektor opolskiego zoo Lesław Sobieraj. Dodał, że pożar odkryli pracownicy ogrodu, którzy powiadomili straż.

Z informacji dostępnej na stronie internetowej opolskiego zoo wynika, że placówka miała 76 szt. gadów jedenastu gatunków oraz 306 płazów 31 gatunków.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pożar pawilonu płazów i gadów w opolskim zoo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.