Poznań: będzie 8. wymiana murawy na stadionie

Poznań: będzie 8. wymiana murawy na stadionie
(fot. PAP/Adam Ciereszko)
PAP / drr

Czwartego maja ma się rozpocząć kolejna, ostatnia wymiana murawy poznańskiego Stadionu Miejskiego przed piłkarskimi mistrzostwami Europy. Prace wykona firma Greenboss, a koszt nowego boiska to ok. 450 tysięcy złotych.

Przetarg na wymianę nawierzchni, ósmej w ciągu dwóch i pół roku, ogłosiły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Stadion ma już wprawdzie nowego operatora (od pół roku jest nim konsorcjum Lech Poznań i Marcelin Management), ale zgodnie z umową, opiekę nad murawą do Euro 2012 sprawuje POSiR. Konkurs ofert wygrała firma Greenboss z Poznania, która już w przeszłości wymieniała nawierzchnię boiska na poznańskiej arenie Euro 2012.

- Koszt robót to ok. 450 tysięcy złotych. Wykonawca oprócz położenia trawy, będzie miał za zadanie pielęgnowanie jej do końca mistrzostw Europy. Gwarancję na użytkowanie mamy natomiast do końca roku - wyjaśnił dyrektor POSiR Ryszard Żukowski.

Operacja wymiany miałaby się zacząć 4 maja, po meczach Lecha z Podbeskidziem Bielsko-Biała i pierwszoligowej Warty z Dolcanem Ząbki. Układanie nowej nawierzchni potrwa maksymalnie tydzień.

- Do odbioru murawy zaprosiliśmy przedstawiciela firmy STRI, która ściśle współpracuje z UEFA w kwestii boisk trawiastych. Sama murawa będzie oceniana przez innych specjalistów i czekamy właśnie na ich ocenę. Jeżeli będzie negatywna, wykonawca musi poszukać innego rozwiązania - dodał Żukowski.

DEON.PL POLECA

To ostatnia tego typu operacja, za którą zapłaci miasto. Po mistrzostwach Europy o boisko będzie musiał się już troszczyć nowy zarządca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Poznań: będzie 8. wymiana murawy na stadionie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.