Poznań: festiwal twórczości osób dojrzałych w tym roku po raz 10.

Poznań: festiwal twórczości osób dojrzałych w tym roku po raz 10.
(fot. depositphotos.com)
PAP / ms

Po raz 10. w Poznaniu odbędzie się Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej i Fotograficznej Osób Dojrzałych "Wyścig Jaszczurów". To unikatowe w skali kraju wydarzenie kierowane jest do seniorów z całego kraju.

Jak poinformował PAP organizator przedsięwzięcia, prezes Towarzystwa PTAAAK Krzysztof Wodniczak, rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do jubileuszowej edycji festiwalu; dojrzali twórcy mają czas do połowy października.

"W pokazie konkursowym mogą uczestniczyć filmy i fotografie zrealizowane przez twórców, którzy w dniu zgłaszania filmu lub fotografii mają ukończone co najmniej 60 lat. W przypadku pracy zbiorowej przynajmniej jeden z twórców musi mieć ukończone 60 lat" - podał Wodniczak.

Jak dodał, utwory zgłaszane na konkurs nie mogą być realizacjami komercyjnymi, nie mogą mieć charakteru reklamowego lub promocyjnego. Każdy autor może zgłosić maksymalnie trzy filmy i 10 fotografii lub trzy cykle zdjęć. Przegląd filmów, które zostaną wyłonione do finału konkursu odbędzie się w ostatnim kwartale roku.

DEON.PL POLECA

"Dziesiąta edycja festiwalu Wyścig Jaszczurów to dla seniorów kolejna szansa na odkrycie w sobie talentów filmowych i fotograficznych. Przy okazji konkursu honorujemy - poza uczestnikami - artystów, muzyków, plastyków, animatorów kultury, którzy poświęcają swój wolny czas i środki na ochronienie i kultywowanie pasji jaką jest filmowanie i fotografowanie" - powiedział Krzysztof Wodniczak.

Zdaniem prezesa Towarzystwa PTAAAK, wyniki dotychczasowych dziewięciu edycji festiwalu udowodniły, że takie wydarzenie jest potrzebne. "Dzięki temu przedsięwzięciu pojawiło się wielu znakomitych realizatorów filmowych oraz wybornych fotografów - niektórzy zadebiutowali właśnie na naszym festiwalu" - podkreślił.

"Wyścig Jaszczurów" to - według pomysłodawców przedsięwzięcia - jedyna w Polsce impreza filmowa adresowana do osób posiadających "poważne doświadczenie życiowe", stworzona na przekór innym niezależnym przeglądom filmowym, których organizatorzy zaczęli wprowadzać ograniczenia wiekowe dla twórców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznań: festiwal twórczości osób dojrzałych w tym roku po raz 10.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.