Premier: należy mnie pilnować i recenzować

Premier: należy mnie pilnować i recenzować
(fot. PAP/Wojtek Jargiło)
9 lat temu
PAP / psd

Nie jestem święty, ja też wymagam recenzowania i pilnowania - powiedział w czwartek premier Donald Tusk, komentując zapowiedź, że Stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza" zamierza recenzować rząd.

- Wreszcie. Nie jest dobrze, jeśli opozycja jest albo agresywna w sposób jałowy, albo bezradna i słaba, bo to zawsze grozi demoralizacją rządzącym, ktokolwiek by to był - powiedział dziennikarzom podczas wizyty w Niepołomicach szef rządu.

- Ja się cieszę. Uważam, że jest lepiej dla mnie, dla rządu i dla PO, że pojawią się ci, którzy w sposób inteligentny, nawet jeśli złośliwy, zrecenzują - powiedział premier.

Tusk nie obawia się, że do nowego stowarzyszenia przystąpi część działaczy PO. - Dzisiaj PO jest w takiej kondycji, że ludzie przychodzą raczej niż odchodzą - mówił.

Tusk zapowiedział, że kampanię samorządową zakończy w piątek na Śląsku, a w niedzielę będzie głosował w Sopocie. Odnosząc się do zarzutów SLD o używanie rządowych samochodów i pieniędzy w czasie kampanii Tusk powiedział, że przyjechał do Krakowa pociągiem.

- Przyznaję się bez bicia, że wczoraj wykorzystałem nierządowy pociąg - mówił premier. Dodał, że podróżował Intercity, więc mógł zobaczyć jak wygląda Dworzec Centralny w trakcie remontu i dworzec w Krakowie. - W samym pociągu nie najgorzej to wyglądało, chociaż toaleta tradycyjnie dostarcza pewnych wrażeń, ale poza tym całkiem nieźle - powiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Premier: należy mnie pilnować i recenzować
Komentarze (3)
OC
obiecanki cacanki
19 listopada 2010, 11:53
...musztarda po obiedzie... "nie bierzcie moich słów za obietnice" - Donald Tusk
JB
jakie bicie piany...
18 listopada 2010, 19:10
... „Nie bój się, istnieje ktoś, kto jest silniejszy od tego, co jest na tym świecie. Antychryst będzie panował w swoich królestwach, znajdą się władcy, którzy będą mu służyć, ludzie będą naznaczani jego piętnem, ale nawet kiedy będziesz miał wrażenie, że siły zła są niezwyciężone, pamiętaj, że istnieje inny wymiar, nietykalny świat wartości - on nie przegra i ciemność go nie ogarnie". dr B.D. nadzieja tylko w Bogu...
D
Dami
18 listopada 2010, 15:06
To taka socjotechnika cudowna, jak to korzystne przechodzi się od ogólników do konkretu np. "wczoraj wykorzystałem nierządowy pociąg". A wcześniej? Czy zarzuty dotyczyły tylko wczoraj? Bardzo to śmieszne i inteligetne na ogólny zarzut odpowiadać pojedynczym, wybranym przypadkiem. To ma być dowód na niekorzystanie z pieniędzy publicznych, wyjazd Intercity do Krakowa? Zresztą tutaj napisano, że premier pojechał pociągiem do Krakowa, a nie, że za własne pieniądze. Oczekiwałbym, że premier powie, że na spotkanie przedwyborcze jeździł za własne pieniądze i nie korzystając z rządowych limuzyn. Tylko tyle albo aż tyle. Wracając do socjotechniki, jak trudno o konkrety lub zabrzmią one słabo to używa się ogólników. Np. mówi się wszyscy Polacy coś sądzą (a badanie było na próbie 572 osób), Polacy wybrali - a było to zaledwie 48% głosujących) itp. itd.

Skomentuj artykuł

Premier: należy mnie pilnować i recenzować
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.