Premier: nie będzie przymusowej relokacji uchodźców

Premier: nie będzie przymusowej relokacji uchodźców
(fot. PAP/Marcin Kmieciński)
3 lata temu
PAP / pch

Nie będzie przymusowej relokacji uchodźców; osiągnęliśmy porozumienie dobre dla Polski i całej Unii - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

"Nie będzie przymusowej relokacji uchodźców. Ostatnie 3 mies. nie napawały optymizmem, ale cały czerwiec naszych twardych, intensywnych negocjacji plus kilkanaście trudnych godzin na ostatniej prostej i mamy to. Nad ranem osiągnęliśmy porozumienie dobre dla Polski i całej Unii" - napisał w piątek premier na Twitterze.

Wcześniej Morawiecki poinformował, że w piątek nad ranem po zakończeniu pierwszego dnia szczytu UE osiągnięto kompromis dot. migracji, który gwarantuje, że relokacja uchodźców będzie się odbywała na zasadzie dobrowolności.

"To bardzo dobry kompromis. Osiągnęliśmy to co zakładaliśmy. Są zapisy na temat relokacji na zasadzie dobrowolności, a Dublin (rozporządzenie ws. azylowych - PAP) oparty na jednomyślności. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni" - powiedział dziennikarzom w Brukseli szef polskiego rządu.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


Przywódcy państw i rządów krajów unijnych uzgodnili podczas maratonu negocjacyjnego w nocy z czwartku na piątek, że w państwach UE powstaną centra kontroli migrantów, a poza "28" - ośrodki do wysadzania uratowanych na morzu ze statków.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier: nie będzie przymusowej relokacji uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.