Premier o reformie służby zdrowia

Premier o reformie służby zdrowia
(fot. PAP/Marcin Obara)
PAP / kk

"Reforma służby zdrowia jest dobrze przygotowana; liczymy, że skróci kolejki i zwiększy dostępność pacjentów do usług medycznych" - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. "Im dłużej będziemy zwlekali, tym bardziej zapaść w służbie zdrowia będzie się pogłębiała" - oceniła.

Premier wraz ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem była gościem na posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego. Uczestniczyła w nim również szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

DEON.PL POLECA"W naszej ocenie jest to reforma dobrze przygotowana, dobra dla Polaków, dobra dla pacjentów, dobra dla służby zdrowia i w przyszłości przynosząca efekty takie, na które wszyscy liczymy. To, o czym tak powszechnie mówimy: skrócenie kolejek, dostępność pacjentów do usług medycznych, wreszcie pełne ich zabezpieczenie, powszechność tego systemu" - powiedziała w czwartek premier.

Według niej, jeśli nie podejmie się wyzwania, "jakim są zmiany w służbie zdrowia, to system, który jest w tej chwili, będzie tylko i wyłącznie coraz bardziej popadał w chorobę, w której tkwi".

Premier zwróciła uwagę, że w dyskusji nad koniecznymi zmianami w służbie zdrowia należy wziąć pod uwagę czas. "Im dłużej będziemy zwlekali z podjęciem decyzji ze skierowaniem projektów ustaw do prac parlamentarnych, tym ta zapaść w służbie zdrowia będzie się jeszcze pogłębiała" - dodała.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier o reformie służby zdrowia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.