Premier prosi o więcej zaufania do Muchy

Premier prosi o więcej zaufania do Muchy
Wspólna konferencja prasowa premiera Donalda Tuska i minister sportu Joanny Muchy. (fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / psd

Premier Donald Tusk poprosił o "odrobinę więcej zaufania", jeśli chodzi o działalność szefowej resortu sportu Joanny Muchy. - Nie każdy, kto debiutuje i w dodatku ma w polskiej polityce tego pecha, że jest kobietą, zasługuje od razu na takie nieustanne lanie - zaznaczył.

Premier po poniedziałkowych spotkaniach m.in. z minister Muchą, powiedział, że na ocenę działań resortu sportu i turystyki "przyjdzie jeszcze czas".

- Będzie wiele etapów do Euro 2012, które potwierdzą moją wiarę w to, że pani minister i jej współpracownicy dobrze przygotują Polskę do tego przedsięwzięcia. A teraz chciałbym prosić państwa o odrobinę więcej zaufania - podkreślił Tusk.

Premier mówił także o projekcie orlików. Zadeklarował, że w odniesieniu do najbiedniejszych gmin rząd będzie próbował wzmocnić wsparcie państwa, aby projekt orlików "dotarł także do tych, którzy nie zgłosili się do tej pory" do udziału w nim. Szef rządu przypomniał, że wszędzie tam, gdzie miejscowy samorząd zgłaszał zainteresowanie orlikami, rząd "reagował pozytywnie". Tusk dodał, że myśli o tym, by cały projekt był wspierany przez animatorów i trenerów.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Premier prosi o więcej zaufania do Muchy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.