Premier: rekonstrukcja musi służyć obywatelom

Premier: rekonstrukcja musi służyć obywatelom
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / mm

Rekonstrukcja rządu musi służyć obywatelom - powiedział w środę premier Donald Tusk na uroczystości, podczas której prezydent dokonał zmian w Radzie Ministrów. Podkreślił, że odchodzący ministrowie "dobrze przysłużyli się ojczyźnie".

Tusk powiedział, że jest wzruszające, gdy "żegna się ludzi, z którymi współpracowało się dobrze i długo". Podziękował ministrom odchodzącym z rządu. "Wszyscy dobrze przysłużyli się ojczyźnie. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości" - podkreślił.

DEON.PL POLECA

"Ta pierwsza rekonstrukcja rządu w trakcie kadencji na taką skalę musi służyć obywatelom (...) Potrzebujemy dzisiaj w Polsce ludzi z nową energią, zdeterminowanych i wierzących w sens swoich działań" - powiedział Tusk.

Prezydent Bronisław Komorowski powołał w środę: Elżbietę Bieńkowską na funkcje wicepremiera oraz ministra infrastruktury i rozwoju, Mateusza Szczurka na ministra finansów, Macieja Grabowskiego na ministra środowiska, Joannę Kluzik-Rostkowską na ministra edukacji i Andrzeja Biernata na ministra sportu.

Wcześniej prezydent odwołał z dotychczasowych funkcji: wicepremiera i szefa ministerstwa finansów Jacka Rostowskiego, ministra środowiska Marcina Korolca (który pozostanie w rządzie na stanowisku pełnomocnika do spraw negocjacji klimatycznych), szefa ministerstwa administracji i cyfryzacji Michała Boniego, minister edukacji Krystynę Szumilas, minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarę Kudrycką oraz minister sportu Joannę Muchę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier: rekonstrukcja musi służyć obywatelom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.