Premier Szydło: inwestycja Baltic Pipe strategiczna dla Polski

Premier Szydło: inwestycja Baltic Pipe strategiczna dla Polski
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
5 lat temu
PAP / pk

Inwestycja Baltic Pipe jest strategiczna dla Polski, z satysfakcją odnotowuję zrozumienie dla realizacji tej inwestycji - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło po spotkaniu w Warszawie z premierem Danii Larsem Lokke Rasmussenem.

Premier na konferencji prasowej poinformowała, że głównym tematem rozmowy były kwestie gospodarcze. Beata Szydło zaznaczyła, że polskie i duńskie firmy wspólnie realizują "strategiczną dla Polski" inwestycję Baltic Pipe. - Z satysfakcją odnotowuję, że jest zrozumienie dla realizacji tej inwestycji i że dzięki tej inwestycji bezpieczeństwo energetyczne Polski będzie dużo większe - podkreśliła.

Gazociąg Baltic Pipe ma połączyć systemy gazowe Danii i Polski. Dzięki temu połączeniu do Polski popłynąłby gaz m.in. ze złóż norweskich.

Beata Szydło powiedziała, że rozmowa dotyczyła także ewentualnych zmian, które mogą dotyczyć stanowiska KE ws. stałego mechanizmu relokacji uchodźców. - Stanowisko Polski jest zdecydowane, że nie będziemy wyrażali zgody na zmiany stanowiska w tym zakresie - mówiła.

Premier dodała, że spotkanie dotyczyło również kwestii bezpieczeństwa regionu. - Z niepokojem odnieśliśmy się do tych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich dniach na Bałtyku z udziałem rosyjskich samolotów - powiedziała.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier Szydło: inwestycja Baltic Pipe strategiczna dla Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.