Premier Tusk odwołał dyrektora GDDKiA

Premier Tusk odwołał dyrektora GDDKiA
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / mh

Premier Donald Tusk odwołał Lecha Witeckiego z funkcji pełniącego obowiązki dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - poinformował w czwartek resort infrastruktury i rozwoju.

Jak wskazał resort w komunikacie, decyzja ta jest wynikiem oceny działań podejmowanych przez kierownictwo GDDKiA.

"To kluczowy moment w jednym z najważniejszych obszarów działań mojego resortu. Myślę, że GDDKiA potrzebuje świeżych sił" - powiedziała, cytowana w komunikacie, wicepremier i szefowa MiR Elżbieta Bieńkowska.

Dodała, że kierownictwu GDDKiA wiele rzeczy się udało, ale nie udało się ustrzec też błędów. "Najbardziej dotkliwe to liczne opóźnienia w harmonogramach prac i zła atmosfera współpracy z wykonawcami i całą branżą budowlaną" - wskazała wicepremier.

Rzeczniczka prasowa rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w TVN24, że Witecki pełnił obowiązki dyrektora, czyli nie miał "pełnego powołania".

DEON.PL POLECA

"O jego odwołanie wnioskowała pani wicepremier Bieńkowska, ponieważ ta współpraca nie układała się najlepiej. A najtrudniejsze w tej współpracy było to, że pan Witecki miał nie najlepsze (...) i trudne kontakty z branżą budowlaną. W sytuacji, kiedy przed nami stoją bardzo duże wyzwania, to ta współpraca powinna układać się dobrze" - tłumaczyła rzeczniczka.

Zaznaczyła, że w najbliższym czasie zostanie rozpisany konkurs na stanowisko szefa GDDKiA.

Lech Witecki pełnił obowiązki dyrektora GDDKiA od maja 2008 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest centralnym organem administracji rządowej. Zarządza drogami krajowymi oraz realizuje budżet państwa w tym zakresie. GDDKiA m.in. gromadzi dane i sporządza informacje o sieci dróg publicznych, sprawuje nadzór nad przygotowaniem infrastruktury drogowej na potrzeby obrony państwa. Ponadto GDDKiA zarządza ruchem na drogach krajowych, przygotowuje i koordynuje budowę i eksploatację płatnych autostrad.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma centralę w Warszawie oraz 16 oddziałów wojewódzkich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Premier Tusk odwołał dyrektora GDDKiA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.