"Presja ma sens" - 7 mln osób już zaszczepionych, program szczepień przyspiesza

"Presja ma sens" - 7 mln osób już zaszczepionych, program szczepień przyspiesza
Fot.: PAP/Radek Pietruszka
5 miesięcy temu
PAP / tkb

II kwartał 2021 to czas przyspieszenia Narodowego Programu Szczepień. W kwietniu otrzymamy co najmniej 5,5 mln dawek szczepionek przeciwko COVID-19, maj przyniesie nam kolejnych 9 mln. Obecnie dobiliśmy do 7 mln zaszczepionych osób - przekazał premier Mateusz Morawiecki w swojej konferencji prasowej w Skierniewicach.

Ministerstwo Zdrowia w swoim komunikacie przekazało, że obecny stan zaszczepionych osób "dobił" do 7 milionów. Jak skomentował premier RP: "To dobry wynik, ale w II kwartale chcemy jeszcze przyspieszyć".

Taktyka premiera wydaje się być słuszna chociażby z uwagi na dane płynące z Izraela, które mówią o tym, że kraj ten pierwszy raz od czerwca zeszłego roku zanotował poniżej 1% nowych przypadków koronawirusa wśród swoich obywateli.

Premier odniósł się także do niedawnych kontrowersji odnośnie dostaw szczepionek do państw członkowskich Unii Europejskiej: "Nasza presja na Komisję Europejską i producentów szczepionek ma sens. Będę o tym rozmawiał już za chwilę z przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen" – napisał szef rządu na Facebooku.

Obecnie rząd Mateusza Morawieckiego przeznacza dodatkowe środki pieniężne na stworzenie punktów szczepień powszechnych. "Chcemy zaszczepić jak najwięcej chętnych Polaków w jak najkrótszym czasie" - przekazuje PAP.

"Dlatego proszę i apeluję – zgłaszajmy się do szczepień! Procedura jest prosta i szybka – wystarczy zgłoszenie osobiste lub przez telefon i internet. Aktualnie trwa rejestracja osób w wieku 60 plus. Rejestracja internetowa dla kolejnych grup będzie dostępna od najbliższego poniedziałku 12 kwietnia" – podkreślił premier.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tim Hipskind SJ, Michael Sparough SJ, Jim Manney
25,83 zł
36,90 zł

Podejmowanie decyzji to szansa na rozwój

W jaki sposób łatwo i efektywnie dokonywać codziennych wyborów? Jakie czynniki brać pod uwagę? Co zrobić w sytuacji, gdy serce kłóci się z głową? Czy można ufać przeczuciom?

Autorzy...

Skomentuj artykuł

"Presja ma sens" - 7 mln osób już zaszczepionych, program szczepień przyspiesza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.