Prezydent Andrzej Duda wziął udział w narciarskich zawodach charytatywnych

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w narciarskich zawodach charytatywnych
(fot. PAP / Grzegorz Momot)
KAI / mp

Prezydent RP Andrzej Duda już po raz drugi został kapitanem drużyny charytatywnych zawodów "12h Slalom Maraton", którym celem było pozyskanie środków na działanie fundacji, która aktywizuje dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością poprzez zajęcia sportowe.

Prezydenta Andrzeja Dudę na stoku na Polanie Szymaszkowej witali zawodnicy i dzieci z Fundacji Handicap, zespół Giewont, kibice, a także władze miasta Zakopane.

- Jest to dla mnie wielka przyjemność i zaszczyt móc zjechać tym slalomem gigantem. Cel tego spotkania jest niezwykle szczytny - to pomoc młodzieży, osobom niepełnosprawnym w ich rehabilitacji i powrocie do sprawności, to wsparcie dla wszystkich działań realizowanych przez Fundację, ale to przede wszystkim serce ofiarowane przez polskich zawodników, seniorów, trenerów, instruktorów związanych z tą ideą pomocy - podkreślał prezydent Andrzej Duda.

Po powitaniu, prezentacji całej drużyny oraz błogosławieństwie udzielonym przez proboszcza parafii św. Krzyża w Zakopanem ks. Mariusza Dziubę na trasę ruszyli m.in. najlepsi narciarze spośród podopiecznych Fundacji Handicap: Krystian Kicmal, Patrycja Strama, Klimek Zięba i Antoni Wiercioch. Następnie z numerem 1 wystartował prezydent Andrzej Duda.

DEON.PL POLECA

"12h Slalom Maraton" to wyjątkowe sportowe i charytatywne wydarzenie promujące Zakopane, narciarstwo, a także wspaniale integrujące zawodników, podopiecznych fundacji oraz kibiców. Jego rangę podkreśla honorowy patronat Prezydenta RP i jego osobiste zaangażowanie oraz udział w zawodach, a także obecność jako zawodników i gości najlepszych polskich alpejczyków z rożnych lat m.in. olimpijczyków, medalistów Mistrzostw oraz Pucharów Świata i Europy. W tym roku obok głównych zawodów odbywa się także Mini Slalom Maraton, w którym startować mogą wszyscy chętni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w narciarskich zawodach charytatywnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.