Prezydent: bardzo potrzebujemy młodych, zdolnych przedsiębiorców

Prezydent: bardzo potrzebujemy młodych, zdolnych przedsiębiorców
(fot. PAP/Paweł Supernak)
2 lata temu
KAI/ ed

Mam nadzieję, że młodzi ludzie przyczynią się w przyszłości do tego, że polski biznes będzie się dobrze rozwijał; bardzo potrzebujemy młodych, zdolnych przedsiębiorców - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas Gali XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

"Przedsiębiorczość jest czymś niezwykle ważnym. Olimpiada uczy nie tylko przedsiębiorczości, ale także umiejętności prezentacji i negocjacji (...) Bardzo potrzebujemy młodych, zdolnych przedsiębiorców i ludzi biznesu" - mówił Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent pogratulował laureatom Olimpiady, zdolności i umiejętności ciężkiej pracy. Wyraził nadzieję, że przyczynią się oni w przyszłości do tego, że polski biznes będzie się dobrze rozwijał. "Mam nadzieję, że będziemy mieli coraz lepszą gospodarkę, coraz mocniejsze polskie firmy, bo ten patriotyzm gospodarczy jest bardzo ważny i chciałbym, żeby polska przedsiębiorczość znakomicie się rozwijała i żeby nasze firmy były coraz mocniejsze, żeby mogły konkurować nie tylko na rynku krajowym i europejskim, ale także światowym" - powiedział.

Niemcy: Merkel chce szybko uzgodnić kandydaturę nowego szefa KE >>

Zwrócił uwagę, że laureatami olimpiady są uczniowie ze wszystkich stron Polski. "To jest wielka satysfakcja, że jesteście nie tylko z Warszawy, z Krakowa, z tych wielkich ośrodków miejskich, ale że przyjechali też ludzie z mniejszych miast. To pokazuje, że mamy wszędzie zdolną młodzież i oddanych nauczycieli" - zaznaczył prezydent.

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i posiada status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Każdego roku do udziału w Olimpiadzie zgłasza się nawet ponad 15 tys. uczniów (najwięcej zgłoszeń - 23 tys. chętnych odnotowano w IX edycji). Co roku do udziału w zawodach przystępuje ponad 1 tys. szkół ponadgimnazjalnych, w których cykl kształcenia kończy się maturą. Hasło przewodnie tegorocznej XIV edycji brzmi "Trendy na rynku kapitałowym".

Olimpiadę współorganizuje pięć największych polskich uczelni ekonomicznych: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w: Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Laureaci Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskują specjalne uprawnienia w postępowaniach kwalifikacyjnych na uczelnie współorganizujące Olimpiadę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent: bardzo potrzebujemy młodych, zdolnych przedsiębiorców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.