Prezydent desygnował Beatę Szydło na szefa rządu

Prezydent desygnował Beatę Szydło na szefa rządu
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
4 lata temu
PAP / pk

Prezydent Andrzej Duda desygnował w piątek Beatę Szydło (PiS) na premiera. Według dotychczasowych zapowiedzi, rząd w składzie zaproponowanym przez Szydło ma zostać powołany w przyszłym tygodniu.

Szydło powiedziała w piątek w Sejmie dziennikarzom, że "jak najszybciej" przedstawi prezydentowi skład nowego rządu. - Chcemy w przyszłym tygodniu, by został powołany rząd i żeby zostało wygłoszone expose, pracujemy nad tym - powiedziała.

Zgodnie z konstytucją w ciągu 14 dni od pierwszego posiedzenia Sejmu prezydent desygnuje premiera, który proponuje skład Rady Ministrów.

W czwartek na pierwszym posiedzeniu Sejmu VIII kadencji dymisję złożyła premier Ewa Kopacz. Prezydent dymisję premier przyjął i powierzył jej rządowi dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów. W rozmowie z dziennikarzami zapowiedział, że desygnuje premiera i powoła nowy rząd "w miarę możliwości w najbliższym czasie".

Premier, w ciągu 14 dni od dnia powołania Rady Ministrów przez prezydenta przedstawia Sejmowi program działania rządu z wnioskiem o udzielenie mu wotum zaufania. Wotum zaufania Sejm uchwala bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent desygnował Beatę Szydło na szefa rządu
Komentarze (4)
WDR .
WDR .
14 listopada 2015, 04:37
Ponownie wszystko odbyło się z wielką klasą. Ale zdaje się, niektóre media już przedstawiły to w odpowiedni sposób, bo ich klakierzy piszą coś o wazeliniarstwie.
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
13 listopada 2015, 22:52
W gruncie rzeczy był to hołd złożoy prezesowi partii przez prezydenta wszystkich Polków !Wazelina wazelina i jeszcze raz wazelina  oto próbka ,,Jest pan wielkim politykiem, strategiem, wielkim człowiekiem - powiedział prezydent" Brakowało mi tylko pocałunku w rękę!Szydło była tam tylko pionkiem , podobnuie jak prezydent bo bohateri geniusz! był i jest tylko jeden!
KM
Katarzyna Michalska
14 listopada 2015, 00:40
Na całe nasze polskie szczęście ustąpiona pani premiera była wolną polską myślą, jak i jej poprzednik, Król Europy :) Dzięki ich wolności byliśmy i wolni, i zamożni. Co do ciepłych uczuć, wyraź je Beniamin podczas najbliższej Eucharystii, gdy będziesz szczególnie ubolewać nad odejściem rządu osób, które popierają in vitro i nie uważają za pewien choćby drobny kłopot aborcji. Myślę, że jako szczególnie gorliwy i gwałtownie oceniający interlokutorów katolik będziesz bronił tego piersią swą.
WDR .
WDR .
14 listopada 2015, 04:29
Nie oglądałeś, bo to nie jest nawet poprawny cytat.

Skomentuj artykuł

Prezydent desygnował Beatę Szydło na szefa rządu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.