Prezydent Duda pogratulował Stochowi

Prezydent Duda pogratulował Stochowi
(fot. PAP/Andrzej Grygiel)
PAP / jp

Prezydent RP Andrzej Duda osobiście wręczył nagrodę i pogratulował Kamilowi Stochowi zwycięstwa w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Na Twitterze zażartował, że nie nudzą go sukcesy dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi.

- Kamil Stoch znowu najlepszy! Ale jakoś mnie to nie nudzi ;-) Przeciwnie, znów wielka radość! Podziękowania dla całej Ekipy i Organizatorów! - napisał prezydent RP na Twitterze.

W wywiadzie dla TVP prezydent Duda przyznał, że przeżywał na skoczni bardzo duże emocje.

- Przed chwilą pan Kamil mówił, że trochę loterii dzisiaj było, dlatego, że wiatr podwiewał dość niespodziewanie. Może na dole skoczni nie było tego czuć, ale podobno na górze tak. Ja mówię: panie Kamilu, szczęście sprzyja lepszym. Tak to jest w sporcie. Ogromnie wszyscy się cieszymy - powiedział.

Prezydent wspomniał, że serce mu zadrżało po bardzo dobrych skokach Norwega Daniela-Andre Tandego i Słoweńca Domena Prevca.

- Ale - jak widać - Kamil jest teraz bezkonkurencyjny. Ten pierwszy skok był wspaniały. Zdecydowanie przeskoczył wszystkich i to dało mu dodatkowe punkty przewagi. W drugim skoku było troszeczkę gorzej, bo warunki były zmienne, ale - jak widać - wszystko się pięknie udało i mamy wielką radość - dodał.

Prezydent Duda zaprosił też wszystkich kibiców do Zakopanego, gdzie w następny weekend odbędą się dwa kolejne konkursy Pucharu Świata - drużynowy i indywidualny.

Stoch odniósł w niedzielę trzecie z rzędu zwycięstwo w konkursie zaliczanym do Pucharu Świata. 6 stycznia w Bischofshofen triumfował w ostatnich zawodach oraz w całym Turnieju Czterech Skoczni, natomiast w Wiśle zwyciężył zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Polak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent Duda pogratulował Stochowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.