Prezydent: nadrabiamy skutki bankructwa PRL

Prezydent: nadrabiamy skutki bankructwa PRL
(fot. PAP/Andrzej Grygiel)
6 lat temu
PAP / drr

Polska w sposób niesłychanie szybki nadrabia skutku bankructwa ekonomicznego PRL, ale na dogonienie świata zachodniego będą jeszcze musiały pracować całe pokolenia Polaków - powiedział we wtorek w Olkuszu (Małopolska) prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent po przyjeździe do Olkusza spotkał się na rynku z mieszkańcami tego miasta. Według informacji policji zebrało się tam ok. tysiąca osób.

Zwracając się do olkuszan prezydent odniósł się do 25. rocznicy czerwcowych wyborów z 1989 r. i ich konsekwencji. "Widzimy, jak wiele się zmieniło. To nie znaczy, że żyjemy w raju, do tego jeszcze daleka droga. Wiemy jednak, że od nas zależy to - bo jesteśmy wolnymi ludźmi - czy lepiej, mądrzej tę wolność zagospodarujemy" - przekonywał Komorowski.

Prezydent przemawiał stojąc na zrekonstruowanych murach średniowiecznego ratusza, którego fragmenty zostały odkryte podczas rewitalizacji olkuskiej starówki. Inwestycja ta została zakończona w ubiegłym roku. Na zakończenie spotkania mieszkańcy Olkusza zrobili sobie wspólne zdjęcie z prezydentem.

Komorowski w Olkuszu wziął też udział w spotkaniu z przedstawicielami samorządów miasta, okolicznych gmin i powiatu. Przypomniał tam m.in., że Olkusz jest jednym z miast polskich naznaczonych trudnym startem po upadku PRL - w ten sposób nawiązał do faktu, że po 1989 r., w wyniku przemian gospodarczych, w Olkuszu upadło kilka ważnych firm, a miasto dotknęło wysokie bezrobocie.

"Pamiętajmy, że nasza wolność odzyskana 25 lat temu przy użyciu kartki wyborczej była połączona z doświadczeniem kompletnego bankructwa poprzedniego systemu. Było to bankructwo polityczne, moralne, ale także ekonomiczne" - mówił Komorowski. Prezydent podkreślił jednocześnie, że Polska jest krajem, który "nadrabia w sposób niesłychanie szybki zaległości i skutki tamtego bankructwa".

"Doganiamy świat zachodni i dogonimy, ale na to będą pracować jeszcze całe polskie pokolenia" - dodał Komorowski.

Prezydent w ramach wizyty w Małopolsce odwiedził już Miechów, a po południu weźmie udział we mszy w Katedrze na Wawelu w intencji Ojczyzny, marszałka Józefa Piłsudskiego i jego żołnierzy z okazji 100. rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezydent: nadrabiamy skutki bankructwa PRL
Komentarze (4)
MR
Maciej Roszkowski
5 sierpnia 2014, 20:20
Zbankrutowała również ideologia komunistyczna, która przez pierwsze 10 lat była zbrodnicza, potem juz tylko kłamliwa, nieproduktywna. Najgorsze straty powstały w świadomości obywateli. Pogarda dla prawa i jakichkolwiek autorytetów, zanik zaufania, lekceważenie innych, plugawy język, zmarnowany etos pracy. Długo by wymieniać. Skąd to do nas przyszło? Rusofilom po rozwagę.
jazmig jazmig
jazmig jazmig
5 sierpnia 2014, 17:21
Stadon narodowy zamiast 0,5 mld zl, kosztował 2 mld. Do górnictwa węglowego dopłacamu corocznie ponad 10 mld zł i te dopłaty lawinowo narastają. Tusk z Belką dali w prezencie Grecji 30 mld zł. Są to pierwsze z brzegu przykłady szastania publicznymi pieniędzmi, a on mówi o nadrabianiu bankructwa PRL My nadrabiamy szalbiersstwa rządzącej ekipy PO-PSL!
.
...
5 sierpnia 2014, 17:15
Tak nadrabiamy, że ludzie wieją z Tuskolandu aż się kurzy
J
jakawolnosc?
5 sierpnia 2014, 16:57
buahahaha, Bulu Komoruski, Polska to dopiero zbankrutuje !!!!!!!!! I to przec ciebie, tusków i całe to PełO !!!!!!!!!

Skomentuj artykuł

Prezydent: nadrabiamy skutki bankructwa PRL
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.