Prezydent podsumowuje rok: sukcesem redukcja biedy wśród dzieci

Prezydent podsumowuje rok: sukcesem redukcja biedy wśród dzieci
(fot. Grzegorz Jakubowski / prezydent.pl)
PAP / kk

Największym efektem takich programów jak 500 plus jest radykalne zredukowanie biedy wśród dzieci - tak podsumował mijający rok prezydent Andrzej Duda. Dodał, że nie udało się jednak w pełni zrealizować reformy w wymiarze sprawiedliwości.

Prezydent Andrzej Duda w czasie niedzielnego wywiadu w TVP Info był poproszony o podsumowanie mijającego roku z perspektywy trzylecia swojej prezydentury.

"Na pewno jestem zadowolony z tego, że udało się zrealizować takie programy jak (...) 500 plus. To było bardzo ważne. Największym tego efektem i tym, który najbardziej mnie cieszy, jest to, że jak wynika z danych, została zredukowana radykalnie bieda wśród dzieci. To jest rzecz najważniejsza" - podkreślił Duda. Dodał, że teraz rodzice mają środki na dodatkowe zajęcia czy rozrywki dla swoich dzieci.

"Jeśli dziecko będzie mogło mieć dodatkowe kursy językowe i posiądzie dodatkowe umiejętności, to stanie się bardziej otwarte na świat, będzie miało większe możliwości zawodowe. To jest właśnie to, czego chcemy. To jest kierunek, w jakim chcemy żeby rozwijało się nasze społeczeństwo" - mówił prezydent.

DEON.PL POLECA

Duda powiedział, że cieszy go również wdrożenie obniżenia wieku emerytalnego, podczas gdy "opozycja krzyczała, że się tego nie uda zrobić, tak samo jak 500 plus."

Przyznał, że w mijającym roku nie udało się w pełni zrealizować reformy w wymiarze sprawiedliwości. Prezydent wyliczał, że są rzeczy, których nie udało się wprowadzić w życie. Wskazał m.in. projekty dotyczące poprawy sytuacji osób, które wzięły kredyty we frankach szwajcarskich.

Prezydent złożył też życzenia noworoczne: "Życzę wszystkim moim rodakom, żeby rok 2019 był po prostu dobrym rokiem, żebyście Państwo - patrząc na niego z perspektywy kolejnego sylwestra - mogli spokojnie powiedzieć, patrząc wstecz, że to był dobry rok, że udało się zrealizować wiele planów, że w Polsce zdarzyło się wiele dobrych rzeczy. Żebyście Państwo mogli, patrząc na swoją rodzinę, swoje gospodarstwo domowe, powiedzieć: żyje nam się w naszym kraju coraz lepiej, sprawy idą w dobrym kierunku. (...) A przede wszystkim, żebyśmy byli zdrowi".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent podsumowuje rok: sukcesem redukcja biedy wśród dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.