Prezydent: z całego serca dziękuję organizatorom XXII Spotkania Młodych Lednica 2000

Prezydent: z całego serca dziękuję organizatorom XXII Spotkania Młodych Lednica 2000
(fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
PAP / jp

Z całego serca dziękuję organizatorom XXII Spotkania Młodych Lednica 2000 i przybyłej na Lednickie Pola młodzieży za stworzenie wspaniałej atmosfery pełnej radości, przyjaźni, modlitwy i zabawy - napisał w niedzielę prezydent Andrzej Duda.

- Z całego serca dziękuję Organizatorom XXII Spotkania Młodych Lednica 2000 i przybyłej do Lednickich Pól naszej Młodzieży za stworzenie wspaniałej atmosfery pełnej radości, przyjaźni, modlitwy i zabawy. JEST MOC! - podkreślił prezydent na Twitterze.

W sobotnim spotkaniu udział wzięło ok. 85 tys. osób. Andrzej Duda objął imprezę swoim patronatem.

Prezydent rozpoczął wizytę na Polach Lednickich od złożenia kwiatów na grobie o. Jana Góry. Po oficjalnym rozpoczęciu XXII Spotkania Młodych Lednica 2000 Andrzej Duda przez pewien czas, wspólnie z innymi uczestnikami, tańczył pod Bramą-Rybą. Potem przez kilkadziesiąt minut rozmawiał i fotografował się z uczestnikami Lednicy.

>> Tysiące młodych ludzi uczestniczy w modlitwie i tańcach na Polach Lednickich [ZDJĘCIA]

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński podkreślił w niedzielę w Polsat News, że Spotkania Młodych Lednica 2000 są "bardzo piękną uroczystością".

- Prezydent wziął udział, jeśli była taka sytuacja, to brał udział czynny - powiedział Łapiński.

- Spontanicznie zaproszony do tańca wziął udział, co nie jest nowością, bo poprzedni prezydent Bronisław Komorowski w takim samym tańcu czy w takich samych uroczystościach uczestniczył w roku 2013 - dodał rzecznik.

Podkreślił, że wypada się cieszyć, iż są w Polsce uroczystości, które budują wspólnotę, bo - jak mówił - "tego strasznie jest mało".

Z kolei wiceminister kultury Jarosław Sellin wskazywał na to, że prezydent jest bardzo zaangażowany w wydarzenia związane z obchodami stulecia niepodległości Polski, więc nie mogło zabraknąć go w Lednicy.

- Wpisał się także w tamten klimat, w tamtą radość, która zawsze ma miejsce od już kilkunastu lat - powiedział wiceminister.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 roku. Co roku gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra. Obecnie opiekę duszpasterską nad przedsięwzięciem sprawują o. Wojciech Prus i o. Mateusz Kosior.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent: z całego serca dziękuję organizatorom XXII Spotkania Młodych Lednica 2000
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.