Prezydent z premierem o zmianach w rządzie

Prezydent z premierem o zmianach w rządzie
(fot. flickr.com/ by Kancelaria Premiera)
PAP/ ad

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w środę rano z premierem Donaldem Tuskiem; tematem spotkania były planowane zmiany w rządzie - poinformowała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Jak zaznaczyła, prezydent planuje też spotkania z byłym prezesem PSL Waldemarem Pawlakiem, a także nowo wybranym szefem Stronnictwa - Januszem Piechocińskim. Terminy tych spotkań nie są jeszcze znane - dodała.

Piechociński w sobotę został wybrany na prezesa PSL, zastępując na tej funkcji Pawlaka, który w poniedziałek złożył dymisję z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki. Na razie nie jest przesądzone, kto go zastąpi. Nowy prezes PSL podkreślał, że zgodnie ze statutem partii przedstawienie kandydata do funkcji w rządzie należy do kompetencji Naczelnego Komitetu Wykonawczego, który zbierze się po 1 grudnia.

Premier mówił we wtorek, że jest spokojny o przyszłość koalicji po zmianie władz w PSL. Dodał, że nie przewiduje w najbliższym czasie  zasadniczej rekonstrukcji Rady Ministrów, a to, czy nowy prezes PSL Janusz Piechociński wejdzie do rządu, pozostawił decyzji PSL.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent z premierem o zmianach w rządzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.