Protest pracowników służby zdrowia

PAP / psd

Około tysiąca pracowników służby zdrowia zrzeszonych w NSZZ "Solidarność" i OPZZ protestuje w środę przed Sejmem przeciw utrudnieniom w dostępie do świadczeń zdrowotnych i złej sytuacji środowiska pracowniczego.

W proteście, organizowanym w Światowym Dniu Zdrowia ONZ oraz Dniu Pracownika Służby Zdrowia, uczestniczą także górnicy, hutnicy i stoczniowcy. Z ulicy Wiejskiej uczestnicy manifestacji przejdą przed kancelarię premiera przy Al. Ujazdowskich.

Pracownicy służby zdrowia protestują przeciwko złej sytuacji w publicznej służbie zdrowia. "Obecna sytuacja w ochronie zdrowia dojrzała do decyzji, aby dać wyraz niezadowoleniu z dostępności obywateli do świadczeń zdrowotnych, jak też trudnej sytuacji środowiska pracowniczego" - napisali w liście do związkowców szefowie NSZZ "S" Janusz Śniadek i OPZZ Jan Guz.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że przyjmie przedstawicieli NSZZ "Solidarność" i OPZZ.

- Szefowie central związkowych wystąpili z prośbą, aby ich przyjąć, więc oczywiście zamierzam przyjąć trzech przedstawicieli central związkowych - powiedział marszałek na środowej konferencji prasowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Protest pracowników służby zdrowia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.