Protesty przeciw wizycie prezydenta Rosji

Protesty przeciw wizycie prezydenta Rosji
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / psd

Kilkadziesiąt osób protestuje w poniedziałek przed Pałacem Prezydenckim przeciwko wizycie prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Podobne manifestacje mają się odbyć w poniedziałek przed konsulatami rosyjskimi w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

Manifestujący przynieśli też przed pałac krzyże i model ze styropianu, który ma przypominać wrak polskiego Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Skandują - "Tu jest Polska, nie Rosja" oraz "Smoleńsk - chcemy prawdy".

W Warszawie ma odbyć się w poniedziałek jeszcze jedna manifestacja - protest przeciwko wizycie rosyjskiego prezydenta. Jak podał portal Niezależna.pl, demonstracja ma rozpocząć się o godz. 18 przed rosyjską ambasadą. Z kolei na godz. 15 zaplanowane są manifestacje przed konsulatami w Krakowie i Poznaniu, a na godz. 17 przed konsulatem rosyjskim w Gdańsku.

Już w niedzielę poznańskie Stowarzyszenie "Lepszy Świat" nawoływało do ubrania się w poniedziałek na czarno "na znak solidarności z ofiarami Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Protesty przeciw wizycie prezydenta Rosji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.