Przerwano poszukiwania wędkarzy na Wiśle

Przerwano poszukiwania wędkarzy na Wiśle
(fot. flickr.com/ by freefotouk)
PAP/ ad

Przerwano poszukiwania trzech wędkarzy na Wiśle, którzy zaginęli w niedzielę, po tym jak ich łódź przewróciła się w okolicach miejscowości Kępa Chotecka w gminie Wilków (Lubelskie) - poinformowała policja.

"Poszukiwania na wodzie przerwano z powodu ciemności. Będą wznowione w poniedziałek rano. Znaleziona została łódka, ale nie mamy pewności, czy to ta sama, którą płynęli wędkarze. Mężczyzn nie odnaleziono" - powiedział PAP Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dodał, że wieczorem brzeg rzeki będzie jeszcze patrolowany przez policjantów z psem tropiącym.

Drewnianą łódką z silnikiem wypłynęło na Wisłę czterech wędkarzy, mieszkańców gminy Wilków. Łódka wywróciła się. Jeden z mężczyzn zdołał samodzielnie dopłynąć wpław do brzegu.

DEON.PL POLECA

Policja otrzymała wiadomość o przewróceniu się łodzi kilka minut przed godz. 18. Zaginionych wędkarzy poszukiwali ratownicy ze straży pożarnej i policjanci w motorówkach; policjanci przeszukiwali też brzeg rzeki.

25-letni mężczyzna, który dopłynął do brzegu został odwieziony do szpitala. Jego stan zdrowia jest dobry - podał Fijołek.

Trzej poszukiwani mężczyźni mają 41, 45 i 57 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przerwano poszukiwania wędkarzy na Wiśle
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.