Przewodniczący PKW: nie odnotowano wydarzeń, które mogłyby mieć wpływ na przebieg wyborów

Przewodniczący PKW: nie odnotowano wydarzeń, które mogłyby mieć wpływ na przebieg wyborów
fot. PAP/Valdemar Doveiko
PAP

Nie odnotowano dotąd żadnych wydarzeń nadzwyczajnych, czy też wydarzeń, które mogłyby mieć wpływ na przebieg wyborów - przekazał w niedzielę przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Dodał, że od ostatniego meldunku liczba odnotowanych przestępstw wzrosła do łącznie 10 zdarzeń, a wykroczeń - do 163.

Marciniak przekazał na konferencji prasowej, że z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że od ostatniego meldunku zgłoszono dwa przestępstwa określone w Kodeksie karnym: z art. 248 pkt 3 Kk - czyli niszczenie dokumentów wyborczych i referendalnych oraz dwa przestępstwa określone w Kodeksie wyborczym z art 497 a, czyli wyniesienie karty wyborczej.

"Jeśli chodzi natomiast o przestępstwa od ostatniego meldunku, to łącznie ta liczba urosła do 10 takich zdarzeń. Z kolei wykroczenia - łącznie od poprzedniego naszego spotkania - 19. W ten sposób łącznie przestępstw i wykroczeń od początku działań 173, a od ostatniego spotkania liczba wzrosła o 23" - powiedział.

Podał opis jednego z takich zdarzeń; przekazał, że policjanci zatrzymali w miejscowości Sokółka mężczyznę podejrzanego o to, że w niedzielę po otrzymaniu kart do głosowania w lokalu obwodowej komisji wyborczej wyniósł je z tego lokalu, choć nie był do tego uprawniony. Podkreślił, że to czyn naruszający art. 497 a Kodeksu wyborczego. "Karty nie zostały odzyskane, natomiast sprawca został zatrzymany i osadzony w areszcie" - powiedział Marciniak.

DEON.PL POLECA

"Warto też zaznaczyć, że nie odnotowano żadnych wydarzeń nadzwyczajnych, czy też jakichś wydarzeń, które mogłyby mieć wpływ na przebieg wyborów" - zaznaczył przewodniczący PKW. Dodał, że jak z wynika z informacji KGP, "zaangażowane siły i środki, które zostały skierowane do działań polegających na ochronie wyborów, jest to działanie narastające i można powiedzieć, że wszystkie siły zostały tutaj użyte".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przewodniczący PKW: nie odnotowano wydarzeń, które mogłyby mieć wpływ na przebieg wyborów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.