PSE apelują o ograniczenia w zużyciu prądu

PSE apelują o ograniczenia w zużyciu prądu
(fot. PAP/Darek Delmanowicz)
PAP / psd

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. podały, że od poniedziałku od godz. 10. wprowadzają ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na obszarze całego kraju. PSE w ubiegły piątek apelowały o ograniczenie zużycia energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania, tj. w godz. 11-15.

Ograniczenia związane są z utrzymującą się nad Polską falą upałów, a co za tym idzie niskim poziomem rzek oraz wysoką temperaturą powietrza i wody wykorzystywanej w obiegach chłodzenia.

W poniedziałek o godz. 12 odbędzie się robocze spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego z udziałem premier Ewy Kopacz poświęcone zagrożeniom funkcjonowania systemu elektroenergetycznego w związku z utrzymującą się wysoką temperaturą.

O spotkaniu poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała już w sobotę, że takie spotkanie się odbędzie. Po jego zakończeniu zaplanowano briefing prasowy szefowej rządu.

Premier Ewa Kopacz zwołała w sobotę w Raciążu (woj. mazowieckie) wyjazdową naradę poświęconą skutkom suszy z udziałem ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego i wojewodów w sprawie suszy.

Szefowa rządu podkreśliła, że wysokie temperatury, z którymi mamy do czynienia w ostatnim czasie, powodują m.in. zagrożenie suszą, deficyt wody w poszczególnych rejonach Polski oraz duże zagrożenie pożarowe w lasach. Zwróciła uwagę, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na energetykę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

PSE apelują o ograniczenia w zużyciu prądu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.