Radom. Nie żyje nauczyciel. Miał koronawirusa

Radom. Nie żyje nauczyciel. Miał koronawirusa
Fot. depositphotos.com / Facebook
wyborcza /kb

W poniedziałek 25 października zmarł Zbigniew Wieczorek, wieloletni nauczyciel języka polskiego VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Miał 64 lata. Był zakażony koronawirusem.

"Z wielkim bólem zawiadamiamy, że w dniu 25 października 2021 r. zmarł wieloletni nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze w VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, absolwent naszej szkoły, mgr Zbigniew Wieczorek. Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych zostaną podane wkrótce. Społeczność „Kochanowskiego”" – napisano na oficjalnym profilu szkoły na Facebooku.

 

Zbigniew Wieczorek był absolwentem wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, nauczycielem dyplomowanym języka polskiego i wiedzy o kulturze w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Pracował tam od września 1981 r.

W latach 1984-1990 Zbigniew Wieczorek był kierownikiem działu oświatowego w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Nauczyciel też organizował wydarzenia związane z kulturą żydowską, jak również współtworzył pierwsze edycje Festiwalu Filozofii "Okna". 

Nauczyciel był też opiekunem wielu pokoleń olimpijczyków, laureatów I finalistów olimpiady literatury i języka polskiego i olimpiady filozoficznej. 

Źródło: wyborcza /kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
15,01 zł

Kubek w kolorze białym z kolorowym nadrukiem.

Napis: Kubek nauczyciela

Kubek nadaje się do mycia w zmywarkach.

Materiał: ceramika
Wysokość: 90 mm
Średnica górna/dolna: 75/70 mm

Skomentuj artykuł

Radom. Nie żyje nauczyciel. Miał koronawirusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.