Rekordowa zbiórka WOŚP. Pobito rekord o blisko 50 mln złotych!

Rekordowa zbiórka WOŚP. Pobito rekord o blisko 50 mln złotych!
(PAP/Adam Warżawa)
2 lata temu
PAP / sz

175 mln 938 tys. 717 zł i 56 gr zebrano podczas tegorocznego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował w piątek szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

Ostateczny wynik 27. Finału WOŚP, który odbył się 13 stycznia, ogłoszono podczas konferencji w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Sprawdź wynik 27. Finału!

???? Znamy wynik 27. Finału WOŚP i... znów mamy rekord! Wspólnie zebraliśmy 1️⃣7️⃣5️⃣.9️⃣3️⃣8️⃣.7️⃣1️⃣7️⃣,5️⃣6️⃣ PLN ❤️ Dziękujemy każdej osobie, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się do tego niesamowitego wyniku - wolontariuszom, darczyńcom, szefom i członkom sztabów! ???? Jesteście wspaniali! Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem możemy osiągnąć wszystko!

Opublikowany przez WOŚP Piątek, 8 marca 2019

Owsiak rozpoczął swoje przemówienie prosząc o minutę ciszy dla zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "To był niezwykły finał. Podczas tego finału, jak nigdy, jeszcze mocniej w nas się ugruntowało, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Jak nigdy, poczuliśmy solidarność Polaków. Poczuliśmy, że jesteśmy razem i niesamowicie nas wspieracie" - powiedział Owsiak.

"Paweł, nic nie poszło na marne. To właśnie my, Polacy, pokazaliśmy, że nadal gramy i nie chcemy zmieniać żadnych zasad związanych z tym, jak się bawimy" - dodał szef Fundacji WOŚP.

Poinformował, że w tegorocznej zbiórce udało się zebrać rekordową sumę 175 mln 938 tys. 717 zł i 56 groszy.

Hasłem tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było "Pomaganie jest dziecinnie proste". Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. (PAP)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rekordowa zbiórka WOŚP. Pobito rekord o blisko 50 mln złotych!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.