Rekordowo duże trojaczki: ważyły prawie 7 kg!

Rekordowo duże trojaczki: ważyły prawie 7 kg!
(fot. depositphotos.com)
3 tygodnie temu
mamadu.pl / pp

9 sierpnia w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi urodziły się trojaczki. Łucja, Jakub i Julian zadziwiły lekarzy swoją... wagą!

Maluchy urodziły się w 34. tygodni ciąży. Trojaczki wspólnie ważyły 6930 g. Jako pierwsza urodziła się, ważąca 2400 g, Łucja. Następnie na świat przyszedł Jakub, który ważył 2120 g. Ostatni, i zarazem największy, był Julian. Chłopiec ważył 2410 g.

Mama trojaczków, Edyta, przyznaje, że dzieci są zdrowe i bardzo żywiołowe. W domu czeka już na nie ich starszy brat, 5-letni Antoni.

"Dzięki opiece i wykonywanej regularnie diagnostyce udało mi się donosić ciążę do 34. tygodnia i 6. dnia, co w przypadku trojaczków jest sporym sukcesem. W mojej rodzinie od strony mamy w każdym pokoleniu były bliźniaki, więc miałam większą szansę niż inne kobiety, aby zostać mamą bliźniaków lub trojaczków" - dodała kobieta w rozmowie z Expressem Ilustrowanym.

Dzieci pani Edyty to czwarte trojaczki, które w tym roku urodziły się w tej łódzkiej placówce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kropisz SJ, s. Ewa Bartosiewicz RSCJ, Maja Komasińska-Moller
22,69 zł
34,90 zł

Zamiast liczyć lata kalendarzowe, policz swoje „lata duchowe”!

Daty urodzenia w dowodzie nie zmienisz, ale to, jak szybko starzejesz się psy­chicznie, w dużej mierze zależy od Ciebie. Książka, którą oddajemy w Twoje ręce, jest krokiem...

Skomentuj artykuł

Rekordowo duże trojaczki: ważyły prawie 7 kg!
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Rekordowo duże trojaczki: ważyły prawie 7 kg!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.