Rośnie poziom wody na górnej Wiśle

Rośnie poziom wody na górnej Wiśle
(fot. PAP/Jerzy Undro)
PAP / drr

Systematycznie wzrasta poziom Wisły na odcinku od Wyszogrodu do Płocka (Mazowieckie). Tempo przyboru rzeki jest tam jednak stosunkowo niewielkie.

Jak poinformowała rzeczniczka starostwa płockiego Dagmara Kobla-Antczak, w niedzielę wieczorem poziom Wisły w Wyszogrodzie wzrósł do 650 cm i przekracza tam o 100 cm stan alarmowy, a w Kępie Polskiej podniósł się do 498 cm, przekraczając tam stan alarmu o 48 cm.

DEON.PL POLECADane te oznaczają, że w ciągu ostatniej doby poziom rzeki w Wyszogrodzie wzrósł o 4 cm, a w Kępie Polskiej o 11 cm.

W siedmiu nadwiślańskich gminach powiatu płockiego: Słubice, Mała Wieś, Wyszogród, Bodzanów, Słupno, Nowy Duninów i Gąbin obowiązuje wciąż alarm powodziowy.

Z kolei w Płocku, gdzie rzeka - z wyjątkiem jednego wodowskazu - utrzymuje się poniżej stanów ostrzegawczych, obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

We Włocławku w pogotowiu czeka sześć lodołamaczy, które - gdyby doszło do piętrzenia się pokrywy lodowej i groźby powstania zatoru - mogą w każdej chwili wypłynąć w górę rzeki, w kierunku Płocka i Wyszogrodu, by udrażniać spływanie wody.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rośnie poziom wody na górnej Wiśle
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.