Rozpoczął się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki

Rozpoczął się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki
(fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
KAI / kk

W sobotę i niedzielę wolontariusze Szlachetnej Paczki przekażą kilkunastu tysiącom rodzin w całej Polsce wsparcie, które zmieni ich codzienność. - To dodawanie skrzydeł ludziom, którzy myślą, że zostali zapomniani, a mieli mniej szczęścia niż inni - mówi o Weekendzie Cudów Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.

W dniach 12-13 grudnia wsparcie dla potrzebujących przygotowane przez ludzi dobrej woli przekaże aż 8 tys. wolontariuszy. Rodziny, które objęła akcja, otrzymują jednak nie tylko pomoc materialną.

- Odzyskują również nadzieję i czują też, że ktoś ich dostrzegł, że są dla kogoś ważni. To szczególnie potrzebne w tym roku, kiedy skutki pandemii w pierwszej kolejności dotknęły tych, którzy już wcześniej mierzyli się z wieloma trudnościami - podkreśla Sadzik.

Wskazuje, że w paczkach dostarczanych przez wolontariuszy, a przygotowywanych przez darczyńców, jest zapakowane mnóstwo miłości nadziei i wiary w drugiego człowieka. - To dodawanie skrzydeł ludziom, którzy myślą, że zostali zapomniani, a mieli mniej szczęścia niż inni. A tu nagle ktoś się chce tym szczęściem z nimi podzielić. Bardzo Wam za to dziękujemy - mówi Sadzik. Tegoroczna Szlachetna Paczka dotrze do 100 nowych miejsc, gdzie jej jeszcze nie było.

W tym wyjątkowym roku relacje z Weekendu Cudów można śledzić nie tylko w mediach tradycyjnych, ale także w mediach społecznościowych podczas Weekend Cudów Szlachetnej Paczki LIVE na Facebooku, YouTubie oraz Twitterze. Transmisje o godz. 10:00 i 18:00 poprowadzi Jarosław Kuźniar.

Jeśli ktoś nie zdążył przygotować Szlachetnej Paczki, wciąż może stać się częścią Weekendu Cudów i pomóc potrzebującym rodzinom. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wesprzeć program wpłatą.

Co ważne, pomoc Szlachetnej Paczki nie skończy się na tym weekendzie. Często okazuje się, że dla niektórych rodzin potrzebne jest dodatkowe wsparcie: prawne, medyczne i rehabilitacyjne czy pomoc w walce z samotnością. Odpowiedzią na te potrzeby są dodatkowe formy wsparcia, czyli tzw. paczki specjalistyczne. Paczka Prawników, Paczka Medyków, a także prowadzony przez Paczkę telefon wsparcia dla seniorów “Dobre Słowa” ze specjalistyczną pomocą psychologiczną.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14,5 tys. rodzinom w potrzebie przekroczyła 45 mln zł. W tym roku akcja organizowana jest z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych. Wypracowane rozwiązania opiniował ekspert z zakresu wirusologii, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, który wspierał organizację w przygotowaniach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Rozpoczął się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.