Rozpoczęła się II tura wyborów samorządowych

Rozpoczęła się II tura wyborów samorządowych
(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
PAP / psd

niedzielę rano głosowanie w II turze wyborów wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast rozpoczęło się w 728 gminach - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Głosowanie trwa we wszystkich obwodach, z wyjątkiem kilku w szpitalach i aresztach śledczych, gdzie rozpocznie się nieco później.

Na porannej konferencji prasowej PKW poinformowano, że były dwa miejsca, gdzie rozpoczęto głosowanie z niewielkim opóźnieniem.

W Miechowie (woj. małopolskie) głosowanie w jednym z obwodów rozpoczęło się z 15- minutowym opóźnieniem, bo były kłopoty z wejściem do budynku - zamarzły zamki w drzwiach. Natomiast w jednym z obwodów głosowania w Płocku (woj. mazowieckie) głosowanie rozpoczęło się z 18-minutowym opóźnieniem, bo nie przybyła na czas osoba odpowiedzialna za otwarcie drzwi.

W II turze głosowania wybieranych jest 409 wójtów, 272 burmistrzów i 55 prezydentów miast. Szef PKW Stefan Jaworski poinformował, że w 10 gminach głosowanie przełożono na 19 grudnia z powodu rezygnacji kandydatów.

Na konferencji PKW poinformowano, że nie ma zbyt dużej liczby sygnałów o naruszeniu ciszy wyborczej - zdarzyły się drobne incydenty np rozwieszanie plakatów, czy rozrzucanie ulotek - takich przypadków było kilkanaście w skali kraju.

PKW w ciągu dnia poda kilkakrotnie dane o frekwencji wyborczej z 16 województw i 28 największych gmin w kraju, które liczą ponad 100 tys. mieszkańców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rozpoczęła się II tura wyborów samorządowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.