Rozpoczęła się wizyta w Warszawie kanclerz Niemiec Angeli Merkel

Rozpoczęła się wizyta w Warszawie kanclerz Niemiec Angeli Merkel
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / kw

Od oficjalnego powitania na dziedzińcu Belwederu przez premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczęła w piątek wizyta w Polsce kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Szefowie obu rządów poprowadzą następnie polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe.

Będą to XV polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe. "Tematem rozmów będą stosunki bilateralne, kwestie dotyczące polityki europejskiej, energetycznej oraz bezpieczeństwa" - zapowiedziała wcześniej w rozmowie z PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Jak dodała, konsultacje międzyrządowe, jako ważny instrument współpracy bilateralnej, odbywają się z reguły co roku naprzemiennie w Polsce i Niemczech. Ostatnie odbyły się w czerwcu 2016 roku w Berlinie.

Z programu piątkowej wizyty kanclerz Merkel w Warszawie wynika, że ok. godz. 15 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się konferencja prasowa z udziałem premiera Morawieckiego oraz szefowej niemieckiego rządu, a ostatnim punktem wizyty ma być złożenie wieńców przez szefów obu rządów przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Piątkowe spotkanie Morawieckiego z Merkel będzie już piątym ich spotkaniem w tym roku. Ostatnie miało miejsce w połowie października w Brukseli na marginesie unijnego szczytu.

Rozmowa - jak informowała wówczas PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska - dotyczyła m.in. przyszłości polityki migracyjnej, stanu negocjacji o Brexicie oraz polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych.

Szef polskiego rządu i kanclerz Niemiec spotkali się wcześniej w drugiej połowie czerwca bieżącego roku w Berlinie przy okazji IX Petersburskiego Dialogu Klimatycznego. Rozmowa dotyczyła - jak mówił wtedy Morawiecki - spraw: klimatu, migracji i bieżącej unijnej agendy.

Szefowie obu rządów spotkali się także w marcu, kiedy to z wizytą w Warszawie przebywała kanclerz Merkel oraz w lutym w Berlinie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozpoczęła się wizyta w Warszawie kanclerz Niemiec Angeli Merkel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.