Rząd i PISF wypromują film Kolendy-Zaleskiej

Rząd i PISF wypromują film Kolendy-Zaleskiej
(fot. Ryszard Hołubowicz - lublin.com.pl / (CC BY-SA 3.0) / Wikimedia Commons)
Gazeta Polska codziennie / slo

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zajmie się zagraniczną promocją filmu dziennikarki TVN-u Katarzyny Kolendy-Zaleskiej "Cud historii" - ujawnił portal Niezależna.pl. W rozpowszechnianie produkcji stacji TVN-u zaangażował się Polski Instytut Sztuki Filmowej, który wyda na ten cel łącznie 875 tys. zł.

30 kwietnia 2014 r. w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego "Cud historii" w reżyserii Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

To produkcja o okolicznościach wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W filmie występują m.in. liderzy Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i zagraniczni politycy, którzy odpowiadali za negocjacje Polski z UE przed 1 maja 2004 r. Na premierze filmu pojawił się prezydent Bronisław Komorowski.

- Film jest bardzo prawdziwy i bardzo potrzebny - komentował prezydent Komorowski po obejrzeniu dokumentu, podkreślając, że pokazuje on "długotrwałość wysiłku" oraz że "szanse na obecność w integrującej się Europie są wprost pochodną zwycięstwa obozu wolności, Solidarności w 1989 r."

Więcej w "Gazeta Polska codziennie"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rząd i PISF wypromują film Kolendy-Zaleskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.