Rząd przedłuża obostrzenia. Gdzie spędzimy majówkę?

Rząd przedłuża obostrzenia. Gdzie spędzimy majówkę?
(fot. PAP/Piotr Polak)
3 tygodnie temu
TVP Info / PAP / kk

Niektóre obostrzenia pozostaną z nami na dłużej, inne zostaną poluzowane. Minister Adam Niedzielski przedstawił dalszy scenariusz podczas konferencji prasowej.

Niedzielski podczas konferencji prasowej dotyczącej sytuacji epidemicznej i wprowadzonych w związku z nią obostrzeń zwracał uwagę, że od kilku dni obserwowane jest zmniejszenie dziennej liczby zachorowań na Covid-19. Jak mówił ta tendencja była już obecna w zeszłym tygodniu. Minister podkreślił, że obecnie fala zachorowań przetacza się przez szpitale. 

Zaznaczył jednocześnie, że w tym tygodniu "widzimy, że niestety ta liczba się troszeczkę zwiększa". "Zarówno dziś, wczoraj i przedwczoraj mieliśmy do czynienia z przyrostem tej dziennej liczby zachorowań. Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że te przyrosty są pewnym skutkiem sytuacje tej, że tydzień temu mieliśmy święta i ten punkt odniesienia jest nieco zaburzony" - tłumaczył.

Niedzielski wskazał, że w środę odnotowano 21283 przypadki, czyli o ponad 6 tys. więcej niż tydzień temu. Zaznaczył przy tym, że przed tygodniem mieliśmy zniekształcenie wynikające z okresu świątecznego. Wysoki współczynnik zajętych respiratorów zadecydował o przedłużeniu obostrzeń. 

Zdecydowana część obostrzeń będzie obowiązywać tydzień dłużej. Wyjątkiem będą żłobki i przedszkola, bo od najbliższego poniedziałku 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków.

Minister zdecydował również o zezwoleniu na uprawianie sportu na świeżym powietrzu w grupach do 25 osób. Zostaną wznowione rozgrywki młodzieżowe. Wszystkie pozostałe restrykcje potrwają do 20 kwietnia.

W niektórych sektorach obostrzenia potrwają dłużej. Do 3 maja będą zamknięte hotele i obiekty noclegowe. To oznacza, że tegoroczną majówkę spędzimy w domach. Minister zaznaczył, że majówka będzie okresem wzmożonych kontroli policji i inspektorów sanitarnych.

"Regionalizacja jest wręcz pewna" - twierdzi minister Niedzielski odpowiadając na pytanie o stopniowe luzowanie obostrzeń w zależności od regionu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka
27,93 zł
39,90 zł

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

Rząd przedłuża obostrzenia. Gdzie spędzimy majówkę?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.