"Rząd Tuska nie jest dla Rosji partnerem"

"Rząd Tuska nie jest dla Rosji partnerem"
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / psd

Rząd premiera Donalda Tuska nie jest dla Rosji partnerem, jedynym wyjściem w tej chwili jest powołanie komisji międzynarodowej do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

We wtorek Radio ZET podało, że na rosyjskich stronach internetowych znajdują się drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Przekazanie wszystkiego Rosji, zachowanie, które miało miejsce 10, 11 kwietnia 2010 roku, całkowita abdykacja prowadzi do tego, co widzimy, to jest naoczne, a jedynym wyjściem w tej chwili to jest powołanie komisji międzynarodowej" - powiedział prezes PiS na środowej konferencji prasowej.

Pytany, co polski rząd powinien zrobić w tej sprawie, prezes PiS powiedział: "Działania o charakterze rutynowym - jak wezwanie ambasadora, czy interwencje ministra sprawiedliwości - zostały podjęte, to też jest pewien postęp. Na szczęście trochę zmieniły się wyniki sondaży, w związku z tym następują pewne działania, których by pewnie wcześniej też nie podjęto". "W tej chwili jest po prostu za późno, ten rząd nie jest dla Rosji żadnym partnerem w tej sprawie" - podkreślił jednak Kaczyński.

DEON.PL POLECA

Według ABW zdjęcia niektórych ofiar pojawiły się na rosyjskich stronach internetowych 28 września. Szef ABW Krzysztof Bondaryk 1 października skierował do szefa Rosyjskiej Służby Bezpieczeństwa (FSB) pismo o wyjaśnienie sprawy. Prokurator generalny Andrzej Seremet ma zwrócić się w środę do szefa Komitetu Śledczego Rosji Aleksandra Bastrykina w tej sprawie. Prokuratura podkreśla, że zdjęcia na pewno nie pochodzą z akt polskiego śledztwa w sprawie katastrofy

Z powodu opublikowania w internecie drastycznych zdjęć ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, do MSZ został wezwany w środę ambasador Rosji. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Rząd Tuska nie jest dla Rosji partnerem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.