Rzecznik PZPN: wizerunek związku sięgnął dna

Rzecznik PZPN: wizerunek związku sięgnął dna
Rzecznik PZPN: wizerunek związku sięgnął dna (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP/ ad

W związku z ujawnionymi w piątek nagraniami działaczy Polskiego Związku Piłki Nożnej w przyszłym tygodniu ma zebrać się Komisja ds. Etyki i Fair Play PZPN. "Wizerunek związku sięgnął dna" - ocenił Rzecznik Etyki PZPN profesor Wojciech Przybylski.

"Wspólnie z przewodniczącym tej komisji Czesławem Biskupem ustaliliśmy, że posiedzenie tego gremium odbędzie się w przyszłym tygodniu po piątkowym losowaniu grup UEFA Euro 2012 w Kijowie. Wtedy zajmiemy się tą sprawą. Dlatego teraz nie chciałbym ferować żadnych wyroków" - dodał Przybylski.

Według byłego rektora Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku nie można jednoznacznie kwalifikować tego przypadku jako korupcji. "Podczas piątkowego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego PZPN Ryszard Niemiec poprosił o wyjaśnienie tej niezręcznej sytuacji. Zdzisław Kręcina przyznał, że jest to pokłosie jego trwających kilka lat nieporozumień z Grzegorzem Kulikowskim. Można też domniemywać, że Grzegorz Lato nie brał w tym udziału" - przyznał profesor Przybylski.

Rzecznik Etyki PZPN twierdzi jednak, że ta kolejna afera fatalnie odbija się na społecznym postrzeganiu tej instytucji. "Nie będę ukrywał, że za sprawą wielu ostatnich wydarzeń wizerunek związku sięgnął dna. Trzeba zrobić wszystko, aby zmienić odbiór PZPN i odzyskać zaufanie kibiców. Tak dalej być nie może" - podsumował Wojciech Przybylski.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rzecznik PZPN: wizerunek związku sięgnął dna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.