"Rzeczpospolita": Wojna cenowa u prawników

PAP / psd

Stawki za niektóre usługi adwokatów i radców spadły nawet o jedną dziesiątą. To efekt otwarcia tych zawodów - donosi "Rzeczpospolita".

Godzina pracy prawnika kosztuje od kilkudziesięciu do 1,5 tys. złotych. I przynajmniej na razie drożej nie będzie. Jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej", stawki za usługi prawnicze stoją w miejscu. A według niektórych kancelarii jest nawet taniej o 10 proc.

Na niższe ceny mogą liczyć zwłaszcza niewielkie firmy i klienci indywidualni. Obsługujące ich małe kancelarie odczuwają bowiem konkurencję tych, którzy właśnie zdobywają uprawnienia. W 2013 r. na rynek trafiło ok. 5,5 tys. nowych radców i adwokatów.

"Ci młodzi ludzie są w stanie konkurować właśnie z kilkuosobowymi kancelariami zajmującymi się mniej skomplikowanymi sprawami. Wkrótce jednak zdobędą doświadczenie i staną do rywalizacji z większymi" - mówi Jarosław Ostrowski, partner zarządzający w kancelarii Ostrowski i Wspólnicy.

Co więcej, klienci coraz mniej chętnie rozliczają się według stawek godzinowych. Wolą od razu ustalić kwotę za pełną usługę. A to może być niekorzystne dla prawników w razie komplikacji i przeciągania się sprawy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Rzeczpospolita": Wojna cenowa u prawników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.